Ebben a modulban a CKEditorról olvashatsz, ami jelenleg a G-Portál alapértelmezett szövegszerkesztője, 2011 februárja óta használhatjátok. Igyekszünk lazán, érthetően leírni Nektek a használatát, nem fogtok kínai bigyókkal találkozni. 
Kezdjük akkor a CKEditor eszköztárának legfelső sorával. Túlnyomórészt lenyíló menükkel találkozhattok:
-
A stílus menüben az alapértelmezett formázási stílusokat láthatjátok, közöttük például a Kék címsort, vagy az írógép stílust. Példának mi a kék címsort használjuk itt.
-
A formátum menüpontban a mondatok típusához adott formátumokkal találkozhattok, mi itt a negyedik fajta címsort használjuk.
-
A betűtípus menüben 9 fajta betűtípust találtok, amit szerkesztés közben használhattok: Arial, Comic Sans MS, Courier New, Georgia, Lucida Sans Unicode, Tahoma, Times New Roman, Trebuchet MS, valamint Veranda.
-
A méret menü a következő állomásunk, nem is fűzök hozzá semmit, gondolom kitalálod, a betű méretét állíthatod be.
A következő egységünk a Betűszín, illetve a Háttérszín ikon. Ezt követi a félkövér, dőlt, aláhúzott, és az áthúzott ikon. Valamint a felső, és az alsó index.
A második sor első egysége, a szöveg elhelyezkedésére vonatkozik: bal oldalra igazítás, középre igazítás, jobb oldalra igazítás, valamint a sorkizárás.
A következő egysége a felsorolás részlege:
-
van számozásos
-
felsorolás, és van
Ezután hivatkozást (linket) tudunk beszúrni, például ha --->ide<--- kattintasz, a G-Portál főoldalára jutsz. A mellete lévő ikonnal tudod kitörölni a linkeket. Ezután horgonyt tudsz beilleszteni.
A következő egység első ikonja, a kép beillesztése, a mellete lévő pedig a flash fájl beillesztése.
a |
következő |
egység |
a |
táblázat |
beszúrása |
Ezután egy sorelválasztó vonalat tudunk beilleszteni:
A következő a hangulatjel (gyakorlatilag beépített képek, amik mosolygós arcokat ábrázolnak) beillesztése: 
Ha egy különleges jelre (szimbólumra) van szükségek, akkor a következő ikonra lesz szükséged.: æ, , .
Ezt követi a földgömb ikon, azaz az Iframe beillesztése. Ha kezdő portálépítő vagy, és nem tudod, hogy mi az az IFrame, de érdekel, akkor kattints ide, és olvasd el ezt a cikket. (WikiPédia)
Az ezutáni részlegben növelheted a szöveged behúzását,
vagy éppen csökkentheted.
Létrehozhatsz egy idézet blokkot is.
Ezután következi a div tároló készítése. Itt olvashatsz bővebben róla. (külső link!)
A következő egység a kivágás-másolás-beillesztés, és alapműveletek, amiket bizonyára ismersz, be sem mutatom. A különleges beillesztésről ha meg tudni szeretnéd az információkat, kattints az ikonjukra, ott pár sorban leírták Neked.
Valamit elrontottál a cikkedben? Semmi gond! Vond vissza a következő ikonra kattinva, vagy ha mésem rontottál el semmit, akkor az Ismétlés ikonnal kell harcolnod.
Ezután kereshetsz szavakat a szövegedben, vagy éppen kicserélheted őket.
Kijelölheted a következő ikonnal a teljes szövegedet, a mellete lévővel pedig a formázásokat távolíthatod el.
A forráskód alatt megnézheted a szövegedet HTML-programnyelvben.
Ezek után találsz egy előnézeti képet, illetve, ha nagyobb felületen szeretnéd az irományodat szerkesztgetni, az utolsó ikonra lesz szükséged.
Ha nem értetted meg a cikken belül a beállítások használatát "látatlanba" akkor ne csüggedj, készítettünk, egy videós-segítséget is: http://www.youtube.com/watch?v=s-dwsDs_Q1E
|
Én is azt néztem, az tényleg verdana, nem veranda! Mért nem írtad azt hogy erkély rögtön? xD